Grzybica - zapobieganie powstaniu

Witam, od dwóch dni mam problem "grzybiczy", bo tak go oceniłem, z żołędzią. Jest zaczerwieniona, nic mnie nie swędzi i nic mnie nie boli. Z pewnością załapałem jakieś bakterie grzybicze i chciałbym bez udziału lekarza doprowadzić się do porządku, a więc mam zapytanie czy istnieją "domowe sposoby" na tę przypadłość, ewentualnie poprosiłbym o wskazanie rodzaju maści bądź odpowiedniego kremu. C***, który jest w UK odpowiednikiem polskiego C***, bo tutaj oferta jest dość szeroka, ale nie wiem, który jest odpowiedni dla mężczyzny w takim przypadku. http://www.boots.com/webapp/wcs/stores/servlet/CatalogSearchResultView?storeId=10052&catalogId=11051&langId=-1&pageSize=12&beginIndex=0&sType=SimpleSearch&resultCatEntryType=2&searchTerm=+Canesten&x=19&y=15 Chciałbym również nadmienić, że nigdy nie miałem z tego rodzaju problemem do czynienia. Przebywam poza granicami kraju, dlatego proszę o radę, jak jest możliwe wyleczenie -zaleczenie się samemu? Za rady w stylu "proszę uda się do lekarza, bo on musi ocenić sytuację" z góry serdecznie dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Przede wszystkim proszę być  świadomym, że żadnemu lekarzowi nie wolno leczyć pacjenta bez jego ZBADANIA. Badanie to nie tylko szczegółowy wywiad, ale w tym wypadku możliwość dokładnego obejrzenia zmian. Dlatego też proszę nie spodziewać się jakichkolwiek szczegółowych rad, co zrobić- ani ja tego bez ZBADANIA Pana nie wiem, ani forma naszego kontaktu (internet) temu nie sprzyja...

W przypadku infekcji grzybiczych rzeczywiście stosujemy kremy z clotrimazolem i wydają sie one skuteczne-  choć nie u wszystkich pacjentów. Stąd konieczność pobrania materiału (wydzieliny) do badania mikologicznego.

Czasem ulgę przynosi stosowanie preparatu kwasu bornego po umyciu łagodnym żelem do higieny intymnej.

Jakkolwiek, mimo iż przebywa Pan poza granicami Polski, jest Pan z pewnością ubezpieczony i może korzystać z opieki GP w ramach swojego ubezpieczenia, do czego zachęcam.