Grzybiczne zapalenie pochwy

Pani ginekolog stwierdziła u mnie grzybiczne zapalenie pochwy ponieważ brałam antybiotyk(przez miesiąc)Zaleciła mi kurację przeciwgrzybiczną( jestem w jej trakcie),ale mam parę pytań Czy mogłam zarazić partnera i czy powinien się leczyć też? Czy podczas kuracji można współżyć? Czy podczas miesiączki mogę stosować dopochwowe tabletki przeciwgrzybiczne ? Objawy tj. pieczenie i swędzenie itp. dopiero zaczęłam mieć po stosunku, czy to właśnie współżycie może mieć wpływ na "ujawnienie" się zapalenia?

Infekcja przenosi się na partnera w czasie stosunku. U mężczyzn grzybica najczęściej ulega samowyleczeniu. Jeśli partner ma objawy powinien być leczony