Gula pod pępkiem

Witam , mam 15 lat i mam pewien problem . Już od kilku miesięcy nad pępkiem wyczuwam jakby taką gulę 3 cm szerokości , a 5-6 długości i mogę to coś przesuwać . Czasami jak rano się budzę mam tą gulę wyżej , pod żebrami . Co to może być ? Jestem dziewicą

O tym problemie na pewno trzeba poinformować rodziców i udać się na konsultację najlepiej do chirurga dziecięcego. Takie objawy, takie zgrubienie o tej lokalizacji na brzuchu może świadczyć o występowaniu przepukliny. Chirurg po bezpośrednim badaniu na pewno wyjaśni czym jest ta zmiana na brzuchu i zaleci odpowiedni sposób postępowania.