Gula w miejscu po operacji przepukliny

Jestem połtora roku po operacji przepukliny pooperacyjnej, mam wstawiona siatkę. Dziś rano przez ok 2 minuty towarzyszył mi ból, czułam jakby twarde jajko w miejscu przepukliny, które lekko "wystawalo". Rozmasowałam i ból minął, jednakże przez cały dzień odczuwam dyskomfort. Dodam, iż od 3 tygodni jestem chora i ciągle kaszlę...Czy to jest przyczyną bólu i wybrzuszenia? Czytalam, ze ok 3% zooperowanych pacjentów może mieć nawrót przepukliny. Mam się niepokoić ?

Niestety, ale takie objawy jak Pani opisuje sugerują pojawienie się wznowy przepukliny. W taki przypadku radziłbym udać się bezpośrednio na konsultację do chirurga. Niestety jeśli potwierdzi się przypuszczenie pojawienia się wznowy przepukliny będzie Pani musiała być ponownie operowana.