Guz i zaczerwienienie na udzie po szczepieniu dziecka

Moje dziecko bylo szczepione tydzien temu na dtp hib polio ipv , i na udzie pojawil sie taki guz i on jest gleboki a skora czerwona. wzdaje mi sie ze tak nie powinno byc. Co ja powinnam z tym zrobic

Milena Lubowicz

Po szczepieniach mogą się pojawiać miejscowe odczyny zapalne. Jeżeli jest to bardzo nasilone albo się przedłuża, proszę udać się do pediatry celem oceny stanu dziecka.
Pozdrawiam