Guz na gardle a rak wargi w rodzinie

Spogoladajac w gardło na sciance zauwazyłam tak jakby " babel", ( ktory wydaje mi sie ze jest wiekszy niz 2 tyg) dzis lekarz powiedział, ze gardło wyglada ok. Zostałam zlekcewazona. U mnie w rodzinie wuja chorowal na raka wargi. Czy z tego moze rozwinac sie rak? Do specjalisty w uk musze czekac jeszcze 6 tyg, z ktorych czekam juz 3 tyg. Co robic? Jestem osoba niepalaca.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jedyne co można zrobić w tej chwili to odczekać do wizyty u specjalisty.

Aleksander Ropielewski

Bez możliwości zmiany nie mogę Pani jednoznacznie odpowiedzieć i zalecam cierpliwie poczekać pozostałe 3 tygodnie, ponieważ mimo obciążającego wywiadu rodzinnego jest Pani młoda i nie pali papierosów, dlatego ryzyko nowotworu jest nieduże. Jeżeli jednak czuje się Pani niezwykle zaniepokojona proszę spróbować skontaktować się z laryngologiem wcześniej.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski