Guz w dolnym biegunie nerki u 37-latki
Witam bylam u urologa i napisał mi że mam guza w dolnym biegunie nerki ,wielkości 3 cm ale powiedział ze nie mam czym się martwić bo wyglada na guza naczyniowo tłuszczowego chciałabym wiedzieć co to za guz i co jest pryczyna powstawania takich guzow ,ide niedługo na tomografię ale jestem zestresowana

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Artur Jeliński Urolog
73 poziom zaufania
Stes to normalna rzecz w takich przyadkach, AML to zmiany lagodne i naogol nie zachodzi koniecznoisc ich operaowania,nalezxy rgularnie je kontrolowac wystarczy kontrola USG Badanie TK ma zadanie rozwiac te watliowsci obraz AML jest charkterystczny w badaniu TK Operuje sie te przypadki kiedy guz szybko rosnie ewntualnie gdy jest duzy juz przy pierwszym badniunp 6-10 cm co bywa niezmiernie rzadko