Guzek na ramieniu

Mam pytanie, otóż ok. 4 miesiące temu powstał mi na lewym ramieniu mały guzek wielkości ok. 1 cm. Nie powiększa się, jest o kolorze skóry lekko fioletowy i jak go się często dotyka to na drugi dzień pojawia się dookoła niego żółta otoczka, coś w stylu siniaka. Jak dotknie się go troszeczkę mocniej to boli, jest twardy, ale przesuwalny. Nie mam pojęcia, co to jest. Proszę o pomoc!
MĘŻCZYZNA, 12 LAT ponad rok temu

Znamiona barwnikowe

Większość z nas ma charakterystyczne znamiona barwnikowe na ciele - jedni kilka, inni kilkaset. Są one niegroźne, chociaż może się zdarzyć, że rozwinie się z nich nowotwór.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam! Guzki podskórne mogą mieć bardzo różny charakter i bez konsultacji lekarskiej (najlepiej chirurgicznej) trudno jednoznacznie postawić diagnozę. Guzki takie są zwykle zmianami łagodnymi i nie prowadzą do poważniejszych konsekwencji zdrowotnych. Wśród guzków podanemu obrazowi może odpowiadać tłuszczak, kaszak lub włókniak. Proponuję wizytę u lekarza, który po ocenie w badaniu fizykalnym zaproponuje dalsze postępowanie: obserwację i kontrolę, biopsję lub usunięcie zmiany. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty