Guzek na ramieniu

Mam pytanie, otóż ok. 4 miesiące temu powstał mi na lewym ramieniu mały guzek wielkości ok. 1 cm. Nie powiększa się, jest o kolorze skóry lekko fioletowy i jak go się często dotyka to na drugi dzień pojawia się dookoła niego żółta otoczka, coś w stylu siniaka. Jak dotknie się go troszeczkę mocniej to boli, jest twardy, ale przesuwalny. Nie mam pojęcia, co to jest. Proszę o pomoc!

Lek. Marta Hat

Witam! Guzki podskórne mogą mieć bardzo różny charakter i bez konsultacji lekarskiej (najlepiej chirurgicznej) trudno jednoznacznie postawić diagnozę. Guzki takie są zwykle zmianami łagodnymi i nie prowadzą do poważniejszych konsekwencji zdrowotnych. Wśród guzków podanemu obrazowi może odpowiadać tłuszczak, kaszak lub włókniak. Proponuję wizytę u lekarza, który po ocenie w badaniu fizykalnym zaproponuje dalsze postępowanie: obserwację i kontrolę, biopsję lub usunięcie zmiany. Pozdrawiam