Guzek na szyi pod uchem

Witam, otóż na szyi po prawej stronie mniej więcej 3 cm pod uchem mam taką małą kuleczkę - jak ćwiartka grochu. Gołym okiem jest ona niewidoczna, nie wiem czy to węzeł chłonny czy co. Mam już to z 8 lat. Nic się z tym nie dzieje, nie powiększa się, nie boli tylko jak naciskam to długo, to trochę czuję jakby obrzęk, a jeśli tym się nie interesuję, nic się nie dzieje. Leczę się na endometriozę i prawie cały czas jestem na tabletkach antykoncepcyjnych. Czasami mam doła i wtedy różne myśli mnie nachodzą. Często gardło mnie pobolewa i również po tej stronie mam zepsutego zęba, który wymaga usunięcia, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Proszę o odpowiedź.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Bez obejrzenia trudno mi jest jednoznacznie odpowiedzieć jednak z opisu można podejrzewać, iż jest to torbiel łojowa tzw. kaszak. Dobrze byłoby ją usunąć, gdyż może się w przyszłości powiększać.

Pozdrawiam!