Guzek na wardze a rak

Witam. Czy zmiana na dolnej wardze którą mam od kilku miesięcy, może być rakiem ? Kiedyś oglądała to chirurg i powiedziała, że jak przeszkadza to można usunąć, jak nie to nie. Ostatnio lekarz rodzinny w rejonie dał mi skierowanie do laryngologa bo powidział, że to musi specjalista zobaczyć ? Co w tej sytuacji ? Guzek jest twardy, nie boli. Drugie pytanie, czy od leku na odporność mogę dostać wysypkę na szyi i plecach ? Zażywam Broncho Vax 7mg, ale też Cortare i Claderin. Wysypkę mam od 4 dni.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zmiana skórna na wardze, która nie ulega regresji wymaga konsultacji lekarskiej.
Jeśli chodzi o uczulenie na lek to każdy preparat może wywołać reakcję alergiczna (niekoniecznie substancja czynna). Jeśli zauważyła Pani zależność między lekiem a zmianami skórnymi, należy odstawić lek i zgłosić się do lekarza prowadzącego.