Guzek po stronie podopłucnowej w wyniku tomografii komputerowej klatki piersiowej

Witam!Właśnie odebrałem TK klatki piersiowej i w opisie napisano.Pojedynczy węzeł chłonny wielkości 12 mm ku przodowi od części występującej aorty,poza tym węzły chłonne śródpiersia nielicznie i nie przekraczają wielkości10mm.Płuca bez zmian ogniskowych.Rysunek zarębu płuc prawidłowy.Oskrzela drożne o prawidłowym przebiegu i kształcie.Opłucna bez widocznych zmian.Po stronie prawej podopłucnowej położony guzek średnicy 3mm jak w poprzednim opisie bez cech progresji.Naczynia plucne w granicach no
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Miejscowe powiększenie się węzła chłonnego może wynikać z przebytej infekcji bakteryjnej, zakażenia , ropnia płuca, gruźlicy itp. Oczywiście powodem takie stanu może być także opisywana podejrzana zmiana jednak wymaga ona obserwacji, ponieważ Tak,ważna jest ewentualna progresja tego guzka. Proszę skorzystać z pomocy pulmonologa.