Guzek podskórny w zgięciu łokciowym

od dłuższego czasmu w zgięciu łokciowym mam wyczuwalny 2 milimetrowy guzek podskórny, widoczny. ostatnio pojawił się także na przedramieniu. co to może być i do jakiego lekarza powinnam się z tym udać?

Rafał Stando

Niezwykle trudno o wiążącą odpowiedź na pani pytanie bez badania fizykalnego. Niemniej jednak 2-milimetrowy guzek może być zwyczajnym włókniakiem, powstałym chociażby po pobraniu krwi, w miejscu wkłucia. Jeśli objawy te panią niepokoją sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który po zbadaniu zdecyduje o dalszym postępowaniu - np. konsultacji chirurgicznej lub dermatologicznej. Pozdrawiam.