Guzek w piersi a badanie USG

Wyczulam niedawno guzek u góry piersi. Jest to dosyć duży (ok 2cm) podłużny, twardy w dotyku, jakby o lekko chropowatej powierzchni, chyba nie da się poruszać. Ginekolog stwierdził, że coś tam czuje, mam iść w razie co na usg, ale możne być to jakiś gruczoł, który jest wyczuwalny tylko na tej piersi.Niestety, 30.08 wyjeżdżam na 2 tyg a w każdym prywatnym gabinecie terminy po 3.09. (dzwoniłam w 6 różnych miejsc).Czy coś się stanie, jak pójdę na usg po 11.09?Co to może być za zmiana ? Mam 22 lata.

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W Pani wieku szansa na wystąpienie groźnej zmiany w piersi jest dużo mniejsza aniżeli u kobiet starszych. Oczywiście nie można takiej ewentualności wykluczyć, stąd lekarz zaproponował to badanie. Myślę jednak iż te kilka dni nie zrobi większej różnicy. Najprawdopodobniej zmiana w Pani piersi jest wynikiem działania hormonów.

Mariusz Sadowski Ginekologia

Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic zapraszam. Należy wykonać usg. Nie mozna postawić diagnozy bez badania !