Guzek w piersi a wynik USG
Dzień dobry, ponieważ wyczułam guzka w piersi zostałam skierowana na usg. Jego wynik: utkanie piersi gruczołowe z cechami nasilonej dysplazji torbielowato-włóknistej. W GPP na granicy zewnętrznych kwadrantów wyczuwalny palpacyjnie guzek, przesuwalny w stosunku do podłoża - w badaniu usg odpowiada torbieli wielkości ok. 20x14 mm, podatnej na ucisk- wielkość uzależniona od ucisku. Zarys ścian prawidłowy. Poza tym liczne drobne rozsiane torbielki w obu gruczołach oraz torbielkowate poszerzenie gruczołów mlekowych. W GLP wielkości Max. 5-6 mm. Doły puchowe w granicach normy. Wn.Bi-rads2. Radiolog wykonujący USG zalecał, aby poczekać kilka cykli, bo być może torbiel się zmniejszy. Kilka lat temu miałam podobny problem, po jakimś czasie się zmniejszyło. Z kolei dostałam telefon od ginekologa kierującego, który koniecznie zaleca mi pójście z tym do onkologa. Czy powinnam się martwić i faktycznie iść do onkologa? Nie wiem którego lekarza powinnam się posłuchać. Może powinnam wykonać w takim razie mammografię? Dodam, że moja babcia chorowała na raka piersi.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani, myślę że zmiany są łagodne ale warto udać się do onkologa dla pewności