Guzek w płucu wyniki badań RTG i tomografii komputerowej płuc

Czy to rak? Tesciowa,palacz,7 mies.temu rtg pluc gdzie na badaniu wyszedl cien na plucu. Wtedy lekarz sugerowal ze to zmiana zapalna, byly inne problemy i zignorowalismy to. Ok mies. temu tesciowa znow wykonano rtg pluc. Na wyniku napisano :'"Plamisty cien w rzucie luku przedniego 2 zebra prawego o niejasnym charakterze. Jest wiekszy w porownaniu z badaniem poprzednim.Wykonano TK,:"obwodowo obecny guzek sr 15-17 mm z cechami powietrznego rozpadu w centrum." poza tym bez zmian,czuje sie dobrze.

Konieczna jest konsultacja specjalisty chorób płuc lub torakochirurga pod kątem zaplanowania i wykonania bronchoskopii z możliwością pobrania wycinków lub biopsji przezskórnej. Dopiero w oparciu o wyniki tych badań można stawiać rozpoznanie i leczyć.