Guzek w tarczycy i stosowanie szczepionki Phostal u 9-latka

Witam,moj syn 9letni od 2,5 roku odczulany jest szczepionka Phostal,od pol roku jest pacjenten endykronologa,wykryto u niego guzka do 4,5mm,pani doktor nie kazala sie martwic,inne badania sa w porzadku,badanie na stan zapalny tez,nie dostalismy zadnych lekow,mamy wizyte dopiero w maju,ja sie boje ze to za długo,czemu nie dostal zadnych lekow ?Na co mamy czekac??Czy dalsze podawanie szczepionki nie bedzie mialao zlego wpływu na guzka?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Synek nie dostał żadnych leków bo nie było ku temu przesłanek.