Guzek za uchem i prawidłowy wynik rezonansu magnetycznego

witam,niepokoi mnie guzek za uchem wychułam go ponad rok temu on znajduje sie stylu glowy jak zaczyna sie glowa a kończy szyje, czasami tak ciagnie jak mnie przewieje ale nie rosnie czasami znika,mialam robiony w zeszlym roku rezonans magnetyczny glowy ale wszystko jest ok nie nie wykazalo niw wqiem czy to wezelek czy cos innego i martwie sie troche wiec zapisalam sie prywatnie na usg,czy mam powody do zmatrwien czy to moze byc nowotwor dodam ze mam 27 lat i w rodzinie nie ma nowotworow,

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Guzek, o którym Pani wspomina najprawdopodobniej jest węzłem chłonnym. Struktury te okresowo powiększają się ( na w czasie stanu zapalnego) by zaraz potem ponownie stać się nie wyczuwalne. Badanie USG z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.