Guzki na głowie, problemy z koncentracją i zmęczenie

Dzień dobry. Na głowie czuje kilka małych guzów jeden nawet przy dotknięciu trochę boli, poza tym mam problemy żeby się skoncentrować i skupić na czymś, a także jestem bardziej zmęczony. Powinienem pójść do lekarza(jakiej specjalizacji). Lekarz rodzinny może skierować mnie na jakieś badanie?......

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wspomniane zmiany powinien zobaczyć neurolog. Możliwe iż konieczne będzie wykonanie TK głowy.

Lek. PaweĹ Baljon

Szanowny Panie,
Najczęściej podskórne guzki są włókniakami (rzadziej tłuszczakami). Należy je usunąć chirurgicznie.
Nie mają one związku - jak Pan określa - ze zmęczeniem, brakiem koncentracji itp.
Proponuję - chirurgiczne usunięcie zmian, oczywiście jeżeli będzie potrzebna: również konsultację neurologiczną.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski