Guzki piersi a rak złośliwy szyjki macicy

WITAM, CZY TORBIELE NA PIERSI LEWEJ SĄ GROŻNE , A MIAŁAM BIOBSIE I WYNIKI NIC NIE WYKAZAŁAY , ALE CHOROWAŁAM NA RAKA ZŁOŚLIWEGO NA SZYJCE MAM USUNIĘTE NARZĄDY RODNE , TO BYŁO 20 LAT TEMU I OD 20 LAT BIORĘ CHORMONY , PROSZĘ MI ODP, PONIEWAŻ BARDZO SIĘ BOJĘ ŻEBYM ZNOWU NIE ZACHOROWAŁA NA RAKA.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Torbiele piersi są jednym z elementów łagodnej dysplazji piersi.Przyczyną są zaburzenia gospodarki hormonalnej, a konkretnie równowagi estrogenowo-progesteronowej (związanej m.in. ze zmniejszającą się wraz z wiekiem czynnością gonad) lub terapią hormonalną. Łagodna dysplazja piersi zwana jest także mastopatią.