Guzki pojawiające się na palcach rąk

Witam! Dwa lata temu na środkowym palcu zrobił mi się podskórny guzek. Palec bolał przy poruszaniu. Po pół roku zrobił mi się na drugiej ręce w tym samym miejscu co zlewej taki sam guzek. Gdy zaczęły mi drętwieć dłonie i guzki pojawiły się na palcach wskazujących, poszłam do lekarza. Wyniki krwi prawidłowe OB 4mm, CRP 5,99 I RF faktor reumatoidalny 80,00. Wynik RTG prawidłowy. Co to może być, strasznie mi to zaczyna utrudniać pracę dłońmi tj: pisanie, otwieranie słoików, odkurzanie i wykręcanie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy mogą wskazywać na początki choroby reumatycznej lub zwyrodnieniowej. Wskazana jest konsultacja z reumatologiem.