Guzki w płacie prawym o nierównych obrysach

witam na usg tarczycy wykryto u mnie guzki w płacie prawym wym.12x7x7mm. a w lewym o nierównych obrysach o wym.18x10x10 bez wzmożonego unaczynienia met.Dopplera guzki są hypoechogeniczny wysłano mnie na biopsje czy to konieczne bardzo się boję że mogę sobie zaszkodzić czy te guzki mogą być nowotworowe proszę o podpowiedz co mam robić

Biopsja jest konieczna. Wykonuje się ją w celu określenia charakteru guzka -łagodny czy podejrzany. Nawet jeśli guzek jest złośliwy wykonanie biopsji nie jest szkodliwe i przyspiesza decyzję o leczeniu operacyjnym, które zwykle daje pełne wyleczenie nawet zmian złośliwych.