Guzki w płucach a usunięcie nerki z powodu nowotworu niezłośliwego

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyniku. "W szczytach płuc niewielkie zmiany guzkowo-włókniste. Pojedyncze guzki (śr. do 3 mm) w języczku i seg. 9 płuca prawego. Niewielkie pasmowato-włókniste zagęszczenia w prawym kacie sercowo-przeponowym z pasmowatą podopłucnową konsolidacją i zwapnieniem w jej obrębie śr. 4mm. Węzły chlonne niepowiększone". Tato jest to operacji usunięcia nerki prawej (nowotwór niezłośliwy G1). Niepokoją mnie te guzki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane zmiany z pewnością wymagają poszerzenia diagnostyki. Zawsze w przypadku nowotworu w wywiadzie należy okresowo kontrolować stan zdrowia pod kontem przerzutów. Zmiany obecne w Taty nie są typowe dla przerzutów ze względu na swoja budowę. Warto porównać obecne badanie z poprzednim.