Guzki węzłów chłonnych u 24-letniej osoby

W tamtym tygodniu pod żuchwą pojawiły mi się 2 małe guzki na węzłach chłonnych. Byłem u lekarza który wykonał USG oraz przepisał lek. Guzek (symetryczne) z prawej strony szyi już prawie znikł, ten z lewej nadal się utrzymuje. Morfologia w idealnym stanie (wyniki prawie idealne). Żadnych innych dolegliwości. Lekarz stwierdził że to zapewne zwykłe przeziębienie i zalecił chodzenie w szaliku i wzięcie leków. Czego to może być objaw, czy to po prostu zwykłe przeziębienie?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Powiększenie węzłów chłonnych najczęściej spowodowane jest infekcją. Może się ono utrzymywać nawet kilka tygodni. W przypadku braku poprawy, powiększenia się węzłów lub pojawienia się innych objawów należy skonsultować się z internistą.