Guzkowata, czerwono-różowa zmiana na wardze sromowej a kiła

Witam, mam takie pytanie, mam zmianę na wardze sromowej wiekszej, jest guzkowata, czerowo-rożowa-twarda, wypukła, wczesniej wydaje mi się ze wyciekła z niej ropa mam ją od ok 1,5 tyg. czy to moze byc objaw kiły, nie zauwazam tam w śrosku żadnej innej wydzieliny, zmiana jest sucha na dzień dzisiejszy, dziekuję
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Choroby wenerologicznej oczywiście nie mogę wykluczyć przez konsultację internetową ale w ty akurat przypadku mogę zasugerować inną przyczynę. Prawdopodobnie jest to torbiel Bartolinioma. Proszę zgłosić się do ginekologa. Nie jest to stan zagrażający zdrowiu jednak należy się go szybko pozbyć.