Gwałtowna reakcja na Actiferol u niemowlaka

Witam, synek ma 8,5 m-ca,8kg. RBC4,83_HGB10,9_HCT34,4_MCV71_MCH22,5. Gwaltowna reakcja na actiferol - 1 mc temu (nagły, nieustanny 3h płacz, ból nie dający się ukoić nawet czopkiem- z niewiedzy co to może być wystraszyliśmy się i wylądowaliśmy w szpitalu). Obecnie zapisany Ferrum Lek. Obawiam powtórki,dodatkowo dziecko ma nawracające zatwardzenia. Odradzano mi również podawania leku ze względu na ząbki i polecono zastrzyk ale słyszałam tez o możliwości wstrząsu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Mamy do czynienia z anemią, tak więc leczenie jest konieczne. Oczywiście działania niepożądane mogą się pojawić jednak nie można kierować się tylko takim warunkiem.