Gwałtowne chudnięcie i wypadanie włosów - co może być przyczyną takich objawów?

Mam 51 lat, jestem kobietą, nie biorę żadnych leków, schudłam przez dwa miesiące gwałtownie, bez żadnych diet, gwałtownie wypadają mi włosy, samopoczucie nie zmieniło się drastycznie, może szybciej się męczę. Gdy poszłam do lekarza, zrobili mi badania krwi na hormony i wszystko jest w normie. Byłam badana przez róźnych lekarzy i oni nic nie stwierdzili, ale posiadam cystę w gardle, która jest cały czas kontrolowana, i też stwierdzili, że to nie rak, mam głowę pełną róźnych myśli. Palę około 30 lat 10 papierosów dziennie, ale miałam robione prześwietlenie płuc i nic nie znaleźli. Będę mieć badanie za pomocą skanera CT, aby sprawdzić wątrobę i nerki oraz inne zalecene organy, jak również dostałam skierowanie do specjalisty od płuc. Ale uważam, że wszystko zaczęło się od rozpoznania mojej cysty w gardle i od zrobienia biopsji. Skóra na twarzy zmieniła się i jest bardziej sucha, mam tyle samo siły, pracuję normalnie i w sumie nie wiem, gdzie i kogo mam już słuchać, mam nadzieję, że może usłyszę jakąś dobrą poradę od Pana doktora. Dziękuję z góry.

Witam!

Myślę, że sama Pani wskazuje na prawdopodobną przyczynę dolegliwości. Może byc tak, że denerwuje się Pani obecnością cysty w gardle i z tego powodu, z powodu stresu, gwałtownie Pani chudnie i traci włosy. Lekarze Panią uspakajają, ale i tak "siedzi" to Pani w głowie. Obawia się Pani o swoje zdrowie i wykonuje różne badania. To dobrze, że przebadała się Pani, ale nie może być tak, że troska o zdrowie zatruje Pani życie! Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem o trapiących Panią obawach. Być może dłuższa rozmowa o Pani schorzeniu, rokowaniu i ewentualnych zagrożeniach z nią związanych uspokoi Panią.

Pozdrawiam!