Gwałtowne czerwienienie się podczas podniecenia seksualnego

Witam serdecznie! Od pół roku w sytuacjach podniecenia, pobudzenia seksualnego, ale również podczas brania gorącej kąpieli na mojej twarzy zaczynają się pojawiać czerwone plamy, najpierw na brodzie, potem na polikach, zlewają się ze sobą, aż pokryją całą buzię. Towarzyszy temu uczucie gorąca, twarz jest rozgrzana. Coraz bardziej mnie to krępuje : ( mam 20 lat, mam niedoczynność tarczycy (biorę Euthyrox 150) i tabletki anty. Czy to może być od leków? Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe, że objawy wynikają z zaburzeń naczynioruchowych, które są jedną z częstszych przyczyn napadowego czerwienienia się twarzy. To zaburzenia w funkcjonowaniu drobnych naczyń, polegające na ich nieprawidłowym kurczeniu się i rozszerzaniu. Najprawdopodobniej są związane z nadpobudliwością układu nerwowego. Wówczas rumieńce powstają pod wpływem czynników takich jak emocje, stres, wiatr czy zmiany temperatury. Proponuję wybraćsię na konsultację endokrynologiczną. Jeżeli lekarz wykluczy, że przyczyną objawów są zaburzenia hormonalne, proponuję udać się do dermatologa.