Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Hashimoto, ból piersi i jajników a negatywny test ciążowy

Witam, mam zdiagnozowaną chorobę Hoshimoto, moje miesiączki były zawsze regularne 27-29 dni, współżyłam z chłopakiem w 23dz cyklu bez zabezpieczeń z finałem w środku. miesiączke dostałam w 26dz cyklu, co mnie bardzo zaskoczyło. następną miesiączke dostałam w 32 dz cyklu a tydzień wcześniej pobolewał mnie lewy jajnik. test ciążowy zrobiony w 28dz cyklu wyszedl negatywny. teraz jestem 5 dni po okresie a w dalszym ciągu czuje ból lewego jajnika i bolące piersi. Czy powinnam powtórzyc test?
ponad rok temu

Łagodzenie bólu porodowego okłady, poród w wodzie, pozycje porodowe

Ból porodowy jest bardzo trudny do zniesienia. To jeden z najgorszych rodzajów bólu. Sprawdź, jak można złagodzić naturalnie przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Tak, test powinien zostać wykonany ponownie, gdyż wiarygodny wynik testów ciążowych z moczu możliwy jest nie wcześniej niż w okolicach daty spodziewanego okresu (zdarza się, że kilka dni po).
W przypadku utrzymujących się dolegliwości i braku miesiączki, należy zgłosić się do lekarza ginekologa na konsultację.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Szanowna Pani,
Objawy mogą sugerować ciążę ale również zaburzenia hormonalne. Postępowanie: wykonać oznaczenie poziomu hormonu HCG w surowicy krwi-wykluczenie bądź potwierdzenie ciąży. Ból jajnika-wykonać badanie USG dopochwowe w celu oceny narządu rodnego- po wykonanych badaniach ustalenie dalszego postępowania.
Pozdrawiam
Dr Jacek Tulimowski.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy