Hashimoto, ból piersi i jajników a negatywny test ciążowy

Witam, mam zdiagnozowaną chorobę Hoshimoto, moje miesiączki były zawsze regularne 27-29 dni, współżyłam z chłopakiem w 23dz cyklu bez zabezpieczeń z finałem w środku. miesiączke dostałam w 26dz cyklu, co mnie bardzo zaskoczyło. następną miesiączke dostałam w 32 dz cyklu a tydzień wcześniej pobolewał mnie lewy jajnik. test ciążowy zrobiony w 28dz cyklu wyszedl negatywny. teraz jestem 5 dni po okresie a w dalszym ciągu czuje ból lewego jajnika i bolące piersi. Czy powinnam powtórzyc test?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, test powinien zostać wykonany ponownie, gdyż wiarygodny wynik testów ciążowych z moczu możliwy jest nie wcześniej niż w okolicach daty spodziewanego okresu (zdarza się, że kilka dni po).
W przypadku utrzymujących się dolegliwości i braku miesiączki, należy zgłosić się do lekarza ginekologa na konsultację.