Hashimoto i podwyższony poziom leukocytów

Witam, chroruje na Hashimoto. Zdiagnozowane okolo roku wstecz. Wciaz jestem w trakcie ustalania odpowieniej dawki hormonu dla mojego organizmu. Odebralam dzis badania i jestem zaniepokojona iloscia leukocytow. Mam 13,2 przy normie 4,5-11 oraz podwyzszone granulocyty i limfocyty. Czy ta choroba ma wplyw na wspomniane Leukocyty i czy taka zwiekszona ilosc jest szkodliwa dla organizmu? Pozdrawiam, M.S

Małgorzata Panek

Choroba Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną. W przypadku, gdy nie występuje u Pani gorączka, można podejrzewać, że wzrost liczby leukocytów jest związany z zapaleniem tarczycy.
Zwiększona liczba tych krwinek, do których należą granulocyty i limfocyty występuje także w innych stanach zapalnych.
jeżeli ma Pani jakiekolwiek niepokojące objawy jak osłabienie, chudnięcie czy nocne poty, proszę zgłosić się do lekarza POZ.
Pozdrawiam