Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

HCG- wiarygodność

Witam,

zrobilam badanie hormonu hcg 12 dni po stosunku. Wykazał 0,100, czyli w ciąży nie jestem. Jednak zrobiłam ten test 4-6 dni przed spodziewaną miesiączką, bo już nie umiałam wytrzymać ze strachu.

Czy jest jednak możliwe, że mogę być w ciąży?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!
Badanie stężenia hCG we krwi powinno dać wiarygodny wynik już po 7-8 dniach od zapłodnienia. Pani wykonała badanie po 12 dniach od stosunku, nie wiadomo jednak, kiedy miała miejsce owulacja i ewentualne zapłodnienie. Plemniki są w stanie przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet do 7 dni. Jeśli więc do owulacji doszło dopiero w kilka dni po stosunku, to zapłodnienie mogło teoretycznie mieć miejsce mniej niż 7-8 dni przed wykonaniem przez Panią badania. Dlatego radzę odczekać aż do dnia spodziewanej miesiączki i wykonać domowy test ciążowy (z moczu). Powinien on dać już wtedy wiarygodny wynik. Może Pani oczywiście również ponowić badanie z krwi.
Pozdrawiam serdecznie!
 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy