Helicobacter gastritis antralis chronica

Dzien dobry . W trakcie gastoskopii pobrano wycinki ,oto wynik bad. /Helicobacter gastritis antralis chronica,activa gradu mediocori ac hyperplasia foveolaris. nie ma nowotworu,dyspl.nabl,ognisk metaplazji .jelitowej Przed wynikiem dostalam Pylera 4x3 10 dni i Helides 40 2x 110 dni a przez nastepne 3 tyg tylko 1x 40 Helides.2tyg po odstawieniu ,zrobic badanie na bakterie HP Jestem w polowie leczenia. Bardzo prosze o interpretacje w/b Powinnam przyspieszyc wizyte u lekarza / Dziekuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to : przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka w przebiegu infekcji H.pyroli. proszę na spokojnie wykonać badanie kontrolne po zakończeniu kuracji.