Herbata owocowa i bez cukru po godzinie 22

czy można pić herbatę owocową albo jakąkolwiek inną bez cukru w godzinach wieczornych , np. po godzinie 22 ? Jest jakieś ograniczenie ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma przeciwwskazań do picia płynów w godzinach nocnych. Jeżeli zawierają one cukier warto umyć zęby przed snem.

Można pić takie herbaty. Trzeba tylko pamiętać, że herbaty owocowe są to najczęściej czarne herbaty aromatyzowane, a czarna herbata ma działanie pobudzające i może powodować problemy z zaśnięciem. Ponadto ma ona działanie moczopędne, co może skutkować nocnym wstawaniem do toalety.

Herbata bez cukru nie ma kalorii i jeśli nie przeszkadza w zaśnięciu - nie ma żadnych przeciwwskazań do picia jej późnym wieczorem.
Pozdrawiam