Heterogenne zmiany w jamie macicy

Witam, jestem po zabiegu łyżeczkowania, poroniłam w 7 tygodniu ciąży. W karcie informacyjnej ze szpitala mam wpis: "w jamie macicy widoczne heterogenne zmiany w okolicy ujścia wewnętrznego szyjki". Proszę o wytłumaczenie mi, o co chodzi w tym opisie.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Jeśli zdanie to znajdowało się w opisie badania USG przed wyłyżeczkowaniem, to myślę, że chodzi o resztki po poronieniu, które nie wydostały się samoistnie na zewnątrz.

Pozdrawiam serdecznie.