Higiena aparatu ortodontycznego

Witam, mam aparat stały na zebach, metalowy plus szafirowy. Co mogę pić w szkole, by nie przebarwiało zębów i aparatu? Zwłaszcza ten szafirowy szybko żółknie i się martwię. Po drugie, na zajęciach nie mam możliwości mycia zębów po każdym posiłku, czy mógłby mi ktoś poradzić, jakie posiłki przygotowywać, żeby jak najmniej resztek pozostawało w aparacie? I czy jakieś jedzenie może mniej niszczyć aparat/zęby? Będe wdzięczna za pomoc. Mam nadzieję że bardzo nie zniszczę zębów nie myjąc ich w szkole?

Dzień dobry, lekarz który założył aparat z pewnością poinformował Panią, jak powinna wyglądać higiena podczas noszenia aparatu, ale być może była Pani tak zestresowana, że umknęło to uwadze. Otóż zęby powinny być szczotkowane specjalną szczoteczką, która ma inaczej wyprofilowane włosie, następnie należy czyścić przestrzenie pomiędzy zamkami pod drutem specjalnymi wyciorkami, dodatkowo na dobranoc konieczne jest używanie płukanki ( są takie specjalne ). Ma Pani aparat estetyczny, aby był przez cały czas ładny, należy przestrzegać białej diety, uwaga na herbatę, zwłaszcza tą zieloną, ta zostawia brzydki osad nie tylko na zębach. Należy unikać napojów typu Coca cola, oraz wszelkiego rodzaju słodyczy i pokarmów oblepiających. Zbyt twarde też nie są wskazane, bo mogą się odklejać zamki .
Pomimo tego, że trzeba wykazać dużo wysiłku , życzę Pani dużo wytrwałości w drodze do pięknego uśmiechu. :) :) :)