Higiena osobista w przypadku liszajca

Witam. Wdarł mi się liszajec zakaźny. Bakterię umiejscowiła mi się pod ustami. Chciałbym się zapytać czy mogę normalnie standardowo prowadzić kąpiel, oczywiście przecierając płynem po tej bakterii, a gdy się już wykąpię to czy mogę ręcznikiem wycierać te miejsce?

Lek. Paweł Szadkowski

Kąpiel, jak również delikatne osuszanie miejsca ręcznikiem nie jest przeciwwskazana. Sugeruję również dokładnie stosować się do zaleceń dermatologa. Proszę też pamiętać, że liszajec zakaźny jest chorobą o dużej zakaźności i dlatego członkowie rodziny lub osoby z bliższego otoczenia powinny przestrzegać podstawowych zasad higieny.