Hipoechogenny obszar i niejednorodna bezechowa torbiel w wyniku badania USG piersi 31-latki
Proszę o wyjaśnienie co znaczą: hipoechogenny obszar, niejednorodna bezechowa torbiel-do BAC. z opisu wyniku badania usg piersi 31-latki. "Sutki o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym, w prawej piersi na godz. ok.10:00 widoczny hipoechogenny obszar o wielkosci 12mmx10mm, w lewej piersi na godz. ok. 9 widoczna niejednorodna bezechowa torbiel o wielkości ok. 9mmx8mm-do BAC.Przewody mlekowe nieposzerzone. Węzły chłonne dołów pachowych nieposzerzone". Jakie są kolejne kroki w zakresie profilaktyki.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
66 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Dalszym krokiem jest wykonanie biopsji cienkoigłowej tych zmian. Z wynikiem powinna Pani udać się do lekarza prowadzącego, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.