Hipoglikemia a ryzyko guzka trzustki

Witam mam 28 lat od jakiegos czasu zle sie czulam robilo mi sie slabo trzsly sie rece czesto sie pocilam po badaniu krwi lekarz stwierdzil niedocukrzenie czyli hipoglikemie.Ponadto duza ilosc insuliny w organizmie,przeprowadzone zostalo badanie USG pozwalajace na stwierdzenie guzka trzustki.Badanie to nic nie wykrylo.Teraz czekam na badnie MRT brzucha,jak duze jest ryzyko guza trzustki i czy przeprowadzenie badania USG daje 100%pewnosci?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mogę podać liczbowej wartości co do prawdopodobieństwa guza trzustki. Warto jednak wspomnieć iż nie można wykluczyć takiej możliwości. Badanie MR brzucha powinno wyjaśnić wszelkie wątpliwości.