Hipoplastyczna tętnica przednia mózgu prawa w odcinku a1 i a2

Proszę o interpretację wyników tk głowy;hipoplastyczna tętnica przednia mózgu prawa w odcinkua1 i a2,w odcinku a2 o krętym przebiegu.Tętnica przednia mózgu lewa w odcinku a3 ulega podziałowi na dwie tetnice okołospoidłowe

W wykonanym badaniu naczyniowym stwierdza się wrodzone zwężenie przedniej prawej tętnicy mózgu oraz kręty przebieg lewej. W sumie należy to traktować jako wariant rozwojowy. Nie ma żadnej malformacji naczyniowej, tętniaka. Nie wymaga to zatem żadnego leczenia.