Histeria i krzyki u syna

Witam. Mój syn właśnie skończył osiem miesięcy. Jak do tej pory nie miałam z nim żadnych problemów. Jak to się mówi - dziecko anioł. Naprawdę nie wiedziałam, co to jest płacz u dziecka. Mały nigdy nie płakał, jak już to marudził. Wychowuję go prawie sama, bo mąż albo za granicą albo w pracy do 18, a syn idzie spać o 19. Jednakże od jakiegoś czasu syn zaczął krzyczeć i histeryzować do tego stopnia, że aż się zanosi. Robi to wtedy, kiedy coś mu się nie spodoba. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Nie chodzi mi jak sobie z tym radzić, bo już wiele na ten temat czytałam i słyszałam:) ale dlaczego tak się dzieje z aniołka w diabełka... Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam:)

Zachęcam do spotkania z psychologiem dziecięcym, który pozwoli zrozumieć zachowanie dziecka oraz znaleźć sposoby radzenia sobie z nim w konkretnych sytuacjach:) Wiele wskazuje, że maluszek "wymusza" od Pani pewne, korzystne dla siebie rozwiązania sytuacji albo uniknięcie czegoś np. samodzielnego zasypiania:) a krzyki i płacz są sposobem na osiągnięcie celu:)

Ważne jest wsparcie fachowca w pracy nad tymi zachowaniami (płacz, krzyk z silnym zanoszeniem się), aby je prawidłowo redukować a nie wzmacniać np. dając dziecku, to czego chce w chwili płaczu lub silnego krzyku:)
Pozdrawiam