Histeryczne ataki płaczu a nerwica

Witam, mam jedno pytanie. Nie jestem pewna czy mam nerwicę czy po prostu jestem dziwna. Gdy coś mnie zdołuje, zdenerwuje, reaguję histerycznymi atakami płaczu, czuję szybsze bicie serca, jest mi zimno, drżę. Gdy zdenerwuje mnie osoba bliska, zdarza mi się krzyczeć, reagować agresywnie, mam potrzebę np. gryźć się w rękę, okaleczyć się itp. Przy silnym zdenerwowaniu mam problemy z oddychaniem lub bardzo przyspieszony oddech, robi mi się słabo, nie mam siły mówić, chodzić... Co to może być?

Dzień dobry,

Diagnozowanie ZAWSZE odbywa się w kontakcie osobistym, stąd namawiam na wizytę u lekarza psychiatry - który nie tylko zdiagnozuje ale również zaproponuje Pani odpowiednią metodę leczenia /farmakoterapia i/lub psychoterapia/.