Holenderskie "grzybki halucynki"

W zeszłym roku byłam z moim chłopakiem w Holandii. Wyjechaliśmy tam na wakacje do pracy. Któregoś dnia P. zaproponował mi, żebyśmy kupili grzyby halucynogenne, na spróbowanie. On jest co prawda przeciwnikiem narkotyków, ale grzyby podobno nie uzależniają. W końcu nie zrobiliśmy tego, bo trochę się baliśmy, jak zareagujemy.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Marta Kucharczyk

Dokonali Państwo słusznego wyboru. To prawda, że grzyby halucynogenne mają mały potencjał uzależniający (nie u każdego jednak, bo jest to osobniczo zmienne), ale ważne jest to, jakie objawy po zażyciu wywołują. Często wizje czy halucynacje są bardzo nieprzyjemne. Mogą pchnąć będącą pod wpływem grzybów osobę do samookaleczenia, a nawet samobójstwa. Jest to powód, dla którego od 1.12.2008 roku zdelegalizowano w Holandii grzyby halucynogenne. Władze Holandii zdecydowały się na taki krok po samobójczej śmierci 17-latki, która skoczyła z mostu w Amsterdamie.