hormon hCG

Witam serdecznie.
Przez długi czas miesiączkę miałam co 28 dni, jednak od pół roku mam ją co 30 dni. 16 stycznia miałam ja ostatni raz (trwałą 4 dni). 28 stycznia po raz pierwszy się kochałam. Zabezpieczyliśmy się prezerwatywą, jednak w pewnym momencie zauważyliśmy, że prezerwatywa pękała, ale nie doszło do wytrysku w środku.

Po 12 dniach od stosunku zrobiłam test na hormon hCG i wynik jest taki 0,100. Czyli wg niego nie jestem w ciąży. Jednak przeczytałam w internecie, że jest możliwe, e ciąża mogła być nie wykryta, czy jest to możliwe?
Miesiączkę mam mieć w piątek lub w niedziele. Strasznie się denerwuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Badanie stężenia hCG we krwi powinno dać wiarygodny wynik już po 7-8 dniach od zapłodnienia. Plemniki są w stanie przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet do 7 dni. U Pani, owulacja miała najprawdopodobniej miejsce ok. 1 lutego (14 dni przed spodziewaną miesiączką), natomiast badanie wykonała Pani 8 dni po owulacji i tym samym ewentualnym zapłodnieniu. Istnieje nieduża szansa, że wynik był fałszywie negatywny. Ponieważ jednak nie doszło do wytrysku w pochwie, szanse na ciążę są naprawdę minimalne. Jeśli chce Pani uzyskać całkowitą pewność, radzę odczekać aż do dnia spodziewanej miesiączki i w razie niepojawienia się krwawienia wykonać domowy test ciążowy (z moczu). Powinien on dać już wtedy wiarygodny wynik. Może Pani oczywiście również ponowić badanie z krwi.
Pozdrawiam serdecznie!