Huśtawka emocjonalna i wmawianie sobie choroby

Witam Mam problem z corką ktora wmowiła sobie ze ma guza mózgu mimo badania ktory był wykonany 5 m-c tem był dobry nadal twierdzi ze ma ponieważ pojawiły się inne dolegliwosci ,które ja nie zauważyłam Raz boli się o swoje zdrowie a raz jej nie zależy . Nie wiem jak z nią rozmawiac gdy próbuje ją odciągnąc od guza to twierdzi że lekceważe a jak mowię ze różnie może być to twierdzi że już ją skazałam Proszę o pomoc bo bardzo się obawiam o jej hustawkę emocjonalna bardzo to przeżywam Pozdraw

Witam, skoro dziecko zostało przebadane i nic mu nie dolega w sensie fizycznym proszę próbować dystansować się wobec jej ataków hipochondrii. Skupianie na nich uwagi tylko wzmocni ten sposób pozyskiwania opieki i zainteresowania a to nie służy niczemu dobremu. Zgłaszane przez córkę obawy co do swego zdrowia w sensie fizycznym proszę komentować krótko: "'zrobiliśmy ci wszystkie badania i nic ci nie dolega,skoro mimo to zamartwiasz się swoim stanem zdrowia powinnaś udać się do psychologa/". Systematyczne i uparte reagowanie w ten sposób, powinno albo wyciszyć niepokoje córki albo zmotywować do pójścia do specjalisty w celu podjęcia leczenia zaburzeń nerwicowych, na które najprawdopodobniej córka cierpi. Pozdrawiam