Hypoplazja ciała modzelowego w wyniku MR

Dobry wieczór Mam takie pytanie co oznacza hypoplazja ciała modzelowatego wynik RM głowy

Obecność wady rozwojowej dotyczącej budowy struktury mózgu jaka jest ciało modzelowate Wada ta może być bezobjawowa i wykryta przypadkowo bądź współistnieć z innymi wadami rozwojowymi mózgu.Czasami współistnieje z padaczka

Pozdrawiam