I znowu dieta 1000 kcal...

Od pół roku, albo nawet więcej stosuję dietę 1000 kcal, początkowo wszystko było ok, ale później zaczęłam co 2-3 tygodnie jeść normalnie i wszystko wracało do stanu poprzedniego, nie wiem ile mam teraz jeść, czy nadal ta dieta będzie działać... Chciałam schudnąć tylko 3-4 kg, bo nie mam nadwagi. Czy poleciłaby mi Pani może inną dietę, czy stosować ją nadal? Nie jadłam pieczywa, piłam tylko wodę mineralną, odrzuciłam cukier, ćwiczyłam, a mimo to nadal nie schudłam. Proszę o rozsądną dietę
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Witam,

Nie napisała Pani nic na temat swojego wieku i aktywności fizycznej.
Generalnie nie polecałabym diety 1000 kcal, gdyż znacznie spowalnia przemianę materii.

Lepsza byłaby dieta ok. 1400 kcal - pozwalająca na utratę ok. 1 kg tygodniowo.

Im więcej nieudanych prób "zagłodzenia" organizmu, tym większe rozregulowanie organizmu.
Myślę, że wahaniom masy ciała zapobiegła by regularna aktywność fizyczna (powyżej 30 minut dziennie). Dłuższy i w miarę intensywny wysiłek zmniejsza odczucie głodu.

0

W celu ustalenia odpowiedniej diety niezbędne są informację dotyczące paramtrów Pacjenta, takich jak wiek, wzrost, masa ciała, również skład czyli zawartość tkanki tłuszczowej, mięśni, informacje na temat trybu życia, aktywności fizycznej. Niewłaściwa dieta może jedynie rezregulować metabolizm, przyczynić sie do niedoborów pokarmowych i stwarza ryzyko efektu jojo oraz predyspozycji do tycia w przyszłości. Każda dieta powinna mieć również okres stabiizacji. Zachęcam do wizyty u dietetyka, który prawidłowo poprowadzi Pani dietę i stabilizację oraz przekaże informacje na temat prawidłowego sposobu odżywiania po zakończeniu diety.

Pozdrawiam serdecznie
Klaudia Mikołajczak
vanillafit.pl

0

Witam serdecznie!

Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej. Mogę jednak dodać, że dieta 1000 kcal jest zbyt nisko energetyczna, aby pokryć zapotrzebowanie organizmu.

Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty