Ignorowanie przez chłopaka

Witam. Mam chłopaka który mnie ignoruje. Ma dla mnie mało czasu i twierdzi, że pracuje 16godzin i nie może się odezwać, a jak zauważyłam to na facebooku często jest. Nie rozumiem dlaczego właśnie wtedy nie może się do mnie odezwać. Mamy teraz jedynie kontakt telefoniczny ponieważ pracuje daleko od domu. Jest jakby zamknięty w sobie. Mało ze mną rozmawia. Krótko ze sobą jesteśmy, ale to pierwsza osoba, która tak względem mnie się zachowuje i nie wiem co robić, żeby to zmienić. Proszę o pomoc.

Niestety pisze Pani bardzo mało szczegółów tej sytuacji, dlatego też trudno konkretnie odpowiedzieć...Jeśli partner zachowywał się w taki sam sposób od początku waszej relacji, to być może rzeczywiscie jest zamknięty w sobie i nie potrzebuje dużej ilości kontaktów. Ale też może być tak, że partner nie czuje się komfortowo i (woląc o tym nie mówić, by pani nie urazić) chowa te uczucia i odczucia w sobie...
Jeśli jednak ignorowanie pojawiło się niedawno, może być to oznaka, że "coś się dzieje". Gdy dwie osoby tworzą związek, to raczej chcą spędzać ze sobą czas, rozmawiać itd. Warto mimo wszystko namówić partnera na szczerą rozmowę, podczas której powie dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej. I podczas tej rozmowy Pani również powinna powiedzieć jakie są Pani oczekiwania wobec waszego wspólnego kontaktu. Niestety bez takiej rozmowy nie będzie Pani wiedzieć co się dzieje, a wszelkie próby tłumaczenia (tym bardziej na portalu, bez jakichś podstawowych informacji o was, waszej relacji itp) będą jak horoskopy w młodzieżowej gazecie...Pozdrawiam.

Witam,

Możliwe, że nie uda się nic zrobić. Jeśli rzeczywiście pracuje po 16h na dobę, to może oznaczać, że ma problem z pracoholizmem. I Pani tego nie zmieni.
Poza tym, jeśli zależy nam na drugiej osobie to staramy się znaleźć dla niej czas, okazujemy zainteresowanie, czułość, jesteśmy uważni też na jej potrzeby, chcemy być w kontakcie. W bliskim związku facebook może być jedynie "jednym z środków" komunikacji.
Może warto aby się Pani zastanowiła, co takiego jest dla Pani pociągającego w tym mężczyźnie?