Ile białka potrzeba do wzrostu organizmu o 1 cm?

Mam 13 lat i ważę 49 kg. Wzrost 157 cm. Ale żeby organizm rósł, potrzeba białka. Ile go powinienem spożywać, aby rosnąć szybciej? PS Sorry za takie słownictwo:)

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Zwyczajowo ilość białka przeliczana jest na każdy kilogram masy ciała na dobę. Wartości tych z reguły nie podaje się w przeliczeniu na przyrost wysokości, gdyż każdy rozwija się indywidualnie - jest to cecha osobnicza.
Zawartość białka w diecie, jaką powinien zawierać Twój jadłospis to ok. 50 g białka/dobę. Powinno to być białko najwyższej jakości, pochodzące z produktów zwierzęcych i roślinnych. Czyli z mleka i produktów mlecznych, mięsa, jaj oraz roślin strączkowych.
Pozdrawiam