Ile cesarskich cięć można przejść po operacji odwarstwienia siatkówki?

Witam, mam 30 lat, 5 lat temu miałam operację, a jestem już po dwóch porodach przez cesarskie cięcie, zastanawiam się, pomijając ginekologiczny aspekt, ile "cesarek" można przejść, czy kolejne ciąże i porody nie szkodzą oku po operacji odwarstwienia siatkówki? Nikt mnie nie informował na ten temat, dlatego bardzo proszę o odpowiedź!

Witam!

Obawiam się, że nikt nie robił takich badań - "Jaką maksymalną liczbę ciąż po odwarstwieniu siatkówki można rozwiązać cięciem cesarskim?". Mogę natomiast stwierdzić, że przebyte i zaopatrzone chirurgicznie odwarstwienie siatkówki nie jest przeciwwskazaniem do zachodzenia w ciążę. Ponadto skrócenie drugiego okresu porodu (czyli wyeliminowanie parcia) przez zastosowanie cięcia cesarskiego jest w tej sytuacji jedynym słusznym i bezpiecznym dla oczu matki, jak i dla zdrowia noworodka, rozwiązaniem.

Pozdrawiam i życzę dalszych udanych porodów :)