Ile cukru dziennie można spożywać?

Dzień dobry, chciałabym sie dowiedzieć ile maxymalnie cukru można spożyć dziennie, aby nie było to ze szkodą dla organizmu, proszę o inf. np. w postaci ilości łyżeczek :) Oczywiscie ograniczam do maximum, ale cukier jest praktycznie wszędzie dosypywany. dziekuję i pozdrawiam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Biorąc pod uwagę obecność sacharozy w produktach w sklepie to najlepiej nie spożywać ani jedne łyżeczki dziennie dodatkowo. Pozdrawiam.