Ile czasu musi upłynąć, aby testy nie wykazały w moczu obecności marihuany?

Witam. Przez ostatnie 6 lat paliłem marihuanę codziennie. Od 6 tygodni już nie palę a testy w moczu ciągle wychodzą pozytywne. Ile czasu jeszcze musi upłynąć żeby test wyszedł poprawnie? Co trzeba zrobić żeby nie było już thc w moczu? Dodam tylko że nie mam aktywnego trybu życia bo większość czasu spędzam za kierownicą jako kierowca. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Uzależnienie i częstość przyjmowania narkotyku wpływają na czas, przez jaki substancja może być wykrywana we krwi lub moczu pacjenta. Z tego powodu trudno precyzyjnie odpowiedzieć na pana pytanie. Czas detekcji THC w moczu w przypadku długoterminowego stosowania określa się na >30 dni.